Je moja takmer ročná dcérka pozadu?

Zodpovedané
4. mar 2021

Dobrý deň,

dcérka bude mať o dva týždne rok. Od troch do štyroch mesiacov nosila remence kvôli nožičkám. Od štyroch mesiacoch som sa všetko s ňou snažila dobiehať. Pretáčať na bruško sa začala ako 5 mesačná, z bruška na chrbát niečo po 6 mesiaci, v 8 mesiaci sa začala plaziť, od 9 mesiaca až doteraz štvornožkuje. To jej ide krásne.

Dokáže preliezť 40 cm vysoký vankúš z pohovky, dvihne sa na kolienka. Zaprie sa nohami a prelieza jedna radosť. Z toho štvornožkovania si ako keby sadá - jedna noha vpredu a druhá vzadu.

No stále ešte normálne nesedí a ja sa bojím či to je v poriadku. Naša doktorka tvrdí, že síce na sedenie je 10. mesiac, ale pokiaľ štvornožkuje a už začína sadať, nemám to riešiť a zbytočne dieťatko stresovať návštevami neuro.

Aký je Váš názor?

Ja som dúfala, že už takmer ročná nám bude aspoň stavať sa na nohy a pomaličky chodiť popri nábytku, no zatiaľ nič.

Ďalej sa mi nezdá, že ak som od dcérky cca 3 metre ako keby zaostrovala očami a začne silno stláčať oči. Alebo sa pozrie do jednej strany a silno žmúri ako keby jej niečo vadilo, ale nemá tam nič. Na to naša doktorka povedala, že sa deti skúmajú a niektoré to berú ako hru.
Nerobí to stále, možno 1-2x za deň.

Robia to deti bežne?

Je to moje prvé dieťa takže si všímam možno aj to, čo nemusím.

Ďakujem

Dobrý deň,

ja by som dieťatko, ktoré nesedí už k neurológovi poslala. Zasa taký stres to nie je, veď neurológ neberie odbery, krv. Iba dieťatko vyšetrí.

Čo sa týka tých očiek, to si naozaj myslím, že je tiež iba nejaká hra alebo ako pani doktorka povedala skúmanie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas