Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Dobrý deň,

infekčná mononukleóza je vírusové ochorenie spôsobené najčastejšie vírusom EBV, menej často CMV, na ktorú neexistuje špecifická liečba. Ja na každom organizme (v závislosti od veku a stavu imunity), ako rýchlo sa s infekciou vyrovná. Lieky, ktoré používame pri infekčnej mononukleóze liečia symptómy ochorenia - antiypretiká pri teplotách, hepatoprotektíva pri postihnutí pečene, antibiotiká výlučne pri bakteriálnej superinfekcii atď.

Isoprinosine je liek, ktorý je indikovaný na liečbu alebo úpravu zníženej alebo nefunkčnej bunkovej imunity a na zvládnutie klinickej symptomatológie napríklad aj pri infekčnej mononukleóze spôsobenej EBV vírusom. To znamená, že ani po dobratí tohto lieku sa dcérke určite IM nevrátila, nakoľko liek nelieči IM ako takú.

Na zlepšenie imunity máte Isoprinosine, únava býva sprievodným znakom počas ale aj po prebehnutom ochorení. Ako som písala je na každom organizme ako rýchlo sa s ochorením vyrovná.

Dcérkinu imunitu podporte vitaminoterapiou - vit.C + B a probiotikami. Ak sa Vám však dcérka zdá príliš unavená, požiadajte pediatra o odbery krvného obrazu, prípadne pečeňových testov.


Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová