Je možné nahradiť abdukčnú perinku abdukčnými nohavičkami?

Zodpovedané
23. dec 2022

Dobrý deň,

s našim mesačným synom sme boli na vyšetrenie u ortopéda. Výsledok bol uhol alfa 54 a beta 62 stupňov, na druhom podobne. Záver: IIa a Iu.

Máme ho baliť do abdukčnej perinky a o 6 týždňov nás čaká kontrola. Keď idem malého baliť do tej perinky, tak už plače. Celé ho to obopína a nepáči sa mu to. Aby mu to držalo, musím mu to na brušku stiahnuť, lebo tie remene sa mu z ramienok zosúvajú. Už sa mi v tom pri jedení aj povracal, lebo asi mu to stláčalo bruško.

Je podľa Vás možné nahradiť perinku abdukčnými nohavičkami s ešte pridanou plienkou na šírkui?

Alebo má abdukčná perinka ešte nejakú pridanú hodnotu v liečbe?

Je výsledok synovho vyšetrenia taký zlý, že nestačí široké balenie tými nohavičkami?

Ďakujem

Dobrý deň,

riadila by som sa odporúčaním ortopéda - teda nechať abdukčnú perinku do kontroly.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas