Je možné si u lekárky vyžiadať urobiť výtery z nosa kvôli pretrvávajúcej nádche?

Zodpovedané
17. nov 2022

Dobrý deň,

2-ročná dcérka má od septembra soplíky. Staršia dcérka začala chodiť do škôlky, tak nám priniesla domov nejaké detské choroby. Zatiaľ sa mi darí deti liečiť bez potreby antibiotík, inhalujeme preventívne Vincentku. Problém je ale v tom, že neviem mladšej doliečiť spomínané sople. Stále pri dýchaní počuť, že ich tam mú. Netečú jej, nedajú sa ani vysmrkať. Vždy sa to zastaví na nejakom bode a nič. Neviem ako to riešiť. Tým, že ten soplík tam stále je, dcérka sem-tam aj zakašle.

Je možné si u lekárky vyžiadať urobiť výtery z nosa?

Ďakujem

Dobrý deň,

možné to je, ale nič sa tým nevyrieši. Nie je dôvod na žiadnu inú liečbu ako tú, ktorú máte. Chce to viac času, prípadne zistiť či nemáte suchý vzduch a zvlhčovať vzduch, ak je teda suchý.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas