Je možné vylúčiť vrodený vírus CMV?

Zodpovedané
22. mar 2023

Dobrý deň,

syn má 9,5 mesiaca. Cca v jeho 1,5 mesiaci sme si všimli prvé zväčšené uzliny. Neskôr sa ich objavilo viac - oblasť krku a spodnej časti hlavy. Vyšetrené boli na sone. Nedalo mi to a pri opakovnom naliehaní u pediatra nás poslali k infektológovi. Výsledok - prekonaný CMV.
Príznaky nemal žiadne.

Dá sa nejako vylúčiť možnosť, že vírus je vrodený?

Teda to, že sa ním nakazil ešte pred narodením. Bojím sa možných komplikácií v budúcnosti.

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem Vám povedať, čo znamená prekonaný CMV.

Dieťa v tomto veku má protilátky IgG od matky, takže interpretácia výsledkov je zvláštna.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas