Je nočné potenie štvorročnej dcérky vážny problém?

Zodpovedané
7. mar 2019

Dobrý deň,

moja štvorročná dcérka sa v noci veľmi potí, a to väčšinou hodinu po zaspatí. Musím ju komplet prezliekať. Hlavne chrbátik má vždy úplne mokrý. Krvné testy mala naposledy v norme, až na nedostatok železa, ale na to sme brali kvapky Maltofer.

Môže to byť niečo vážne?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

o niečo vážne by mohlo ísť v prípade, ak by krvné testy u dcérky boli patologické. Ale píšete, že sú až na znížený hemoglobín v norme, takže sa netreba obávať.

Maltofer kvapky samozrejme berte aj naďalej, aby sa hodnota hemoglobínu upravila na želanú hranicu normy. Nie je nezvyčajné, že sa detičky pri spánku často veľmi spotia.

Dôležité je na to myslieť, ideálne je ich prezliekať, ako to robíte, pretože pobyt v prepotenom oblečení nie je vhodný.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas