Je normálne mrnčanie dieťaťa pred spaním a škriabanie si nohy?

Zodpovedané
7. feb 2020

Dobrý deň,

mám štvormesačné dievčatko a v poslednom čase pozorujem, že pred zaspávaním mrnčí, krčí sa a plače. Väčšinou ju uspávam na rukách, aby toľko nevyvádzala. Aj tak jej trvá hodnú chvíľu, kým sa upokojí a zaspí. Sama od seba v kočíku, alebo v postieľke zaspí len zriedka.

V poslednom čase si stále ťahá rukami za overal. Keď ju prebaľujem, tak si škriabe koleno jednou rukou. Máva aj zaťaté päste akoby od vzrušenia z hračky.

Je to normálne, alebo je to lepšie konzultovať s pediatrom?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

konzultácia z pediatrom v tomto prípade nie je potrebná.

Otázne je či, ju neukladáte na spánok už v neskorom období, t.j. či už nie je príliš unavená. Niekedy takto reagujú detičky.

Čo sa týka ťahania za overal, či škriabania sa s jednou ručičkou , nevidím v tom nič, čo by malo ukazovať nejaký varovný signál.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas