Je normálne, že dieťa s teplotou chce stále spať?
Zodpovedané11. aug 2021
Dobrý deň,
moje 8 mesačné dieťa má tri dni teplotu 37,5 - 38,5 °C a chce nonstop spať. Zobudí sa s plačom, vyhľadáva spánok. Takto je to počas celého dňa i noci. Ani po dlhom spánku sa nálada nezlepší, stále chce spať.
Čo nám odporúčate?
Ďakujem
Dobrý deň,
choré deti spia viac. Neviem ako je dieťa hydratovane či to nie je príznak dehydratácie.
Ak neznižujete teploty, tak by som ju znižovala sirupom, pretože toto je známka toho, že dieťa nie je v komforte s teplotou, ah keď to nie je vyslovene horúčka.
Ak stav bude trvať, určite treba ísť k lekárovi.
Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas