Je normálne, že dvojročná dcéra má už 10 dní soplíky?

Zodpovedané
9. dec 2019

Dobrý deň,

moja dvojročná dcéra dostala nádchu. Nasadila som jej Kalobu a vitamín C. Po pár dňoch, keď jej zhustli hlieny, tak aj Sinupret a do nosa Sterimar a Nasivin. Soplíky odsávame.

Nemá žiadne komplikácie, ani teplotu, spí a papá, chodíme s ňou aj von. Nádcha jej však trvá už desať dní.

Je to normálne, že napriek nasadeniu liečiv a viditeľnému zlepšovaniu stavu, to trvá tak dlho?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ, áno.

Soplíky môžu trvať aj takto dlho, navyše počasie - zmena teplôt vnútro - vonkajšok, to taktiež môžu ovplyvňovať.

Pokračujte v symptomatickej liečbe, avšak Nasivin sa môže dávať maximálne 7 dní. Môžete namiesto neho kúpiť nosné probiotiká - trojmesačná kúra proti soplíkom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas