Je normálny plač zo spánku u 19 mesačného dieťaťa?

Zodpovedané
21. jan 2021

Dobrý deň,

máme 19 mesačné dieťa, ktoré zaspí a po určitom čase (cca o hodinu) začne plakať zo spánku. Opakuje sa to každú noc. Od narodenia má pri postieľke macka DOODOO - zvuky maternice, ktorý sa pri akomkoľvek zvuku zapne, teda aj pri zaplakaní nášho dieťatka. Ten zvuk ho ako keby vyruší z plaču a spí ďalej - ukľudní ho to. Preto k nemu ani nejdeme, keď už znova spí.

Toto sa opakuje skoro každú hodinu v noci a aj cez deň, keď spí. Zo zubov to nebude, lebo to trvá od času, keď ešte zuby nemal.

Je to normálne, alebo to treba riešiť?

Ďakujeme za odpoveď

Dobrý deň,

ak sa inak dieťatko vyvíja správne, tak by som to brala ako narušenie spánku z neznámej príčiny, či pri prechode z jednej fázy do druhej a nie ako možný symptóm ochorenia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas