Je nutné ísť pri každom soplíku a kašli na výter?

Zodpovedané
20. jún 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom streptokoka u môjho 16-mesačného syna. Mal soplíky a aj kašeľ, tak sme boli na výter. Vyšiel mu streptokok. Bol preliečený antibiotikami.

Je nutné ísť pri každých soplíkoch a kašli na výter?

Existuje nejaká prevencia, alebo niečo ako sa ho zbaviť úplne?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, netreba ísť pri každom sopíku či kašli na výter, pretože na 90% to je vždy vírusového pôvodu.

Ak sú však príznaky ochorenia a výjde streptokok, je nutné preliečenie antibiotikami. Inak sa ho zbaviť nedá.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas