Je občasné špičkovanie u 17-mesačnej dcéry v poriadku?

Zodpovedané
13. jan 2023

Dobrý deň,,

naša 17-mesačná dcéra od včera špičkuje. Nie často a nie stále. Občas sa postaví na špičky na pár sekúnd a potom behá zase normálne. Zo začiatku to predo mnou ani nerobila, len pred otcom. Inak žiadne iné problémy u nej neregistrujem. Občas ešte popadá, ale je ešte maličká, takže tomu význam nepripisujem.

Je takéto občasné špičkovanie v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

občasné špičkovanie by nemal byť problém. Je však dobré zamyslieť sa nad tým, či nemôže mať s niečím novým súvis: nové topánky, málo pohybu naboso po rôznych povrchoch...

Zatiaľ by som to asi neriešila. Dcérku by som aktívne upozporňovala, že nech si dáva nožku na celú plochu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas