Je potrebná konzultácia s pediatrom, keď dvojročná dcérka nerozpráva?

Zodpovedané
23. okt 2021

Dobrý deň,

dcérka mala nedávno dva roky, ale veľa toho nenarozpráva. Jej slová sú mama, baba a papa sem tam sa jej podarí povedať ham. Snaží sa ukazovať keď niečo chce no väčšinou aj tak na všetko ide len krikom. Vie ešte napodobňovať nejaké zvieratká a veľmi rada si číta knižky. Ale ani to ju nemotivuje rozprávať.

Je podľa Vás potrebná detailnejšia konzultácia s pediatrom?

Odporúčate aj iné vyšetrenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

vek okolo 2,5roka je už fajn na návštevu logopéda, v prípade, že dieťatko sa nerozrozpráva. Je vhodné zavolať logopédovi vo Vašom meste, či berie aj detičky tohto veku ako je Vaša dcérka.

V tomto veku by malo dieťatko ovládať cca 50 slov. Nemusia byť plne zrozumiteľné Vám, ale mala by sa o slová aspoň pokúšať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas