Je potrebný rozbor stolice, keď 3,5 ročná dcéra mala krv po utieraní?

Zodpovedané
26. okt 2021

Dobrý deň,

3,5 ročná dcérka má posledné dni po utieraní po stolici na papieri málinko čerstvej krvi. Skúšam viac dohliadnuť na pitný režim a dostatok ovocia.

Je treba to akútnejšie riešiť a odniesť vzorku stolice na rozbor?

Alebo len dať tomu čas, že ak je tam prípadná ranka nech sa zahojí? I

Dcérka na nič nesťažuje.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je to čerstvá krv na papieri po stolici skôr pôjde o to, že stolica svojou tvrdosťou spôsobila ranku, ktorá sa musí zahojiť. Veľmi dobre robíte, že dbáte na pitný režim a zvýšený príjem vlákniny. Masť Faktu z lekárne by mohla po stolici pomôcť k rýchlejšej regenerácii sliznice.

Nateraz nie je potrebné iné riešenie, ani stolica na rozbor. Ak by aj po zhojení pretrvávala krv v stolici je nutné vyšetrenie lekárom so stolicou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas