Je priberanie mojej štvortýždňovej dcérky v poriadku?

Zodpovedané
22. mar 2022

Dobrý deň,

dcérka sa narodila pred 4 týždňami s váhou 3 400 g. Mala veľmi silnú žltačku už z pupočníka a bola 3 dni na fototerapii. Po 6 dňoch nás pustili domov a začala pekne priberať.

Za prvé 3 dni pribrala 300 g a našej doktorke sa to zdalo veľmi veľa. Odporučila mi časovať kŕmenie nie viac ako raz za 2 hodiny. Riziko žltačky už vylúčila, lebo pekne priberá.

Čoskoro ideme na ďalšiu kontrolu (po mesiaci) a dcérka už váži 4 800 g.

Ide o veľké priberanie?

Môže jej to uškodiť?

Nemám srdce ju kŕmiť raz za 2 hodiny. Keď spí, tak vydrží aj 3 hodiny nepapať. K večeru sa jej zhoršuje tichý reflux a vtedy papá aj každých 40 minút. Je iba na materskom mliečku.

Ďakujem

Dobrý deň,

robíte úplne správne, že dcérke dávate papať radšej častejšie a v menších porciách, keď má reflux. Dieťatko si pýta mliečko podľa vlastnej potreby, nedá sa to ovplyvniť.

Pribratie je v poriadku. Dojčite na požiadanie aj naďalej.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas