Je prieduškový kašeľ pri hysterickom plači u 3-ročného dieťaťa v poriadku?

Zodpovedané
18. okt 2022

Dobrý deň,

moje 3-ročné dieťa zvykne pri hysterickom plači sucho kašľať. Je to ako keby z priedušiek. Keď sa ukľudní a plače len slabo, tak nekašle.

Je kašeľ pri hysterickom plači u 3-ročného dieťaťa v poriadku?

Mladšie 3-mesačné dieťa, pije umelé mlieko značky Hami 1 a má z neho zeleno-žltú až ílovitú stolicu. Starší syn pil France Lait a mal žltú kašovitú stolicu.

Musím zmeniť umelé mlieko pri mladšom dieťati z dôvodu zvláštnej farby stolice?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak jediná vec prečo chcete meniť mlieko je farba stolice, tak to nie je dôvod. Ak synček prospieva, je spokojný, pravidelne sa vyprázdňuje, nevracia, nemá bolesti bruška, tak takáto farba stolice môže byť prítomná.

Kašeľ pri plači bude súvisieť buď so zatekaním hlienov pri sopli, alebo bude súčasťou plačúceho prejavu. Nebrala by som to ako patológiu, ak inak nie je prítomný.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas