Je problém, keď 6-mesačná dcérka nerobí lietadielko?

Zodpovedané
16. aug 2022

Dobrý deň,

6-mesačná dcérka sa otáča z bruška na chrbát a naopak. Plazí sa súmerne a dosť rýchlo. Odlepí hrudník od podložky, opiera sa iba o dlane s vystretými rukami alebo naopak. Skúša sa dávať na štyri, ale zapojí iba nohy. Nevie naraz zatiaľ zapojiť hrudník a aj nôžky. Vôbec však nerobí lietadielko.

Je to problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to dobrá známka. Lietadielko v zdravom vývoji nemusí vôbec byť prítomné .

Ak prítomné je, tak nesmie prevažovať nad klasickým 2 vzpriamením. Musí byť skôr ojedinelé, pri nude či jedovaní sa.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas