Je športový kočík vhodný pre dieťa, ktoré ešte samostatne nesedí?

Zodpovedané
16. apr 2022

Dobrý deň,

rada by som počula Váš názor ohľadom prechodu z vaničky do športového kočíka.

Je tento prechod vhodný, aj keď dieťa samostatne nesedí?

Aký je Váš názor na korýtkový typ kočíka, kde dieťatko nemá v ľahu vystreté nôžky?

Je vhodný tento typ sedenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak dieťa v korýtkovom kočíku sedí, nie leží, tak je to v poriadku. Na spánky nie je podľa mňa ideálny.

Do športovej časti (ak sa nedá dať do úplneho ľahu), tak by dieťa malo ísť až po zvládnutí samostatného sedenia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas