Je stolica 1x za deň po mlieku Neocate infant v poriadku?

Zodpovedané
19. apr 2020

Dobrý deň,

môj syn má 7 týždňov a pred 2 dňami začal na predpis z gastra piť mlieko Neocate infant. Doteraz mal stolicu aj 5x za deň. Teraz mal po 2 dňoch 1x a aj to tvrdú a zelenú.

Je to normálne?

Je aj plačlivý, ale to bol aj predtým. Veľmi ho trápilo bruško. Aj teraz. Vraj sa to tým mliekom upraví.

Mám mu podávať naďalej probiotiká?

Môžem mu dávať Espumisan kvapky?

Ďakujem

Dobrý deň,

stolica v tejto frekvencii nie je problém, ani farba, skôr ide o sledovanie možných príznakov ako krv v stolici, vracanie prúdom, známky dehydratácie, neodchádzanie vetrov. To by v poriadku nebolo.

Probiotiká pravidelne denne určite neuškodia. Čo sa týka Espumisanu, tak zmysel má jeho dlhodobé pravidelné užívanie 5x denne po 25 kvapiek. Nemá čím uškodiť a pekne pomáha bábätkám s problémami s vetrami.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas