Je stolica 1x za týždeň u 3 mesačného dieťaťa v poriadku?

Zodpovedané
3. júl 2022

Dobrý deň,

môj syn má 3 mesiace a stolicu má 1 - 2x za týždeň. Papá UM Nutrilon1.

Je to v poriadku?

Neplače, žeby ho bolelo bruško a stolica nie je tvrdá. Aj farba je v poriadku. Bábätko má vetry, a dávam mu Biogaiu aj Espumisan.

Mala by som to riešiť zmenou mlieka alebo len všetko mliečko strávi že nepotrebuje častejšie kakať?

Ďakujem za odpoveď, želám pekný deň.

Dobrý deň,

detičky na umelom mliečku štandardne kakajú 1x za 1 až 3 dni. Ak je spokojné dieťa, nemenila by som (bez náznaku problémov s vyprázdňovaním ako píšete). Biogaiu by som vymenila do začatia prikrmovania za Probiofix baby, potom Probiofix imun baby denne do roka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas