Je stolica 5 - 6x za deň u 15-mesačného dieťaťa v poriadku?

Zodpovedané
16. sep 2022

Dobrý deň,

15-mesačný syn má od včera stolicu aj 6x za deň. Ráno sa pekne vykaká, aj potom ešte raz. Potom mi to príde už len ako keby dotlačil to, čo nestihol. Idú mu naraz 2 očné zuby. Nemá hnačky. Inak máva stolicu 2-3x za deň. Pekne papá všetko, nemá bolesti bruška, neplače.

Je treba ísť na vyšetrenie?

Niekedy máva aj kúsky jedla v stolici - šupky z hrozna, kukuricu, kúsky jabĺčka.

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, na vyšetrenie nie je potrebné ísť. Ak nejaví známky dehydratácie, nevracia opakovane, nemá k tomu horúčky, či v stolici nie je krv, tak stav zvládnete klasicky doma. Bez nutnosti liečby. Iba hydratovať a diéta - zaradiť z ovocia banán, na obed ryžu s niečím, pečivo.

Žiadne potraviny, ktoré urýchľujú pasáž - to sú napr. tie čo píšete, hrozno, jablčko, uhorka, kapusta, kukurica...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas