Je stravovanie môjho 7 mesačného bábätka v poriadku?

Zodpovedané
9. jan 2021

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom stravovania môjho syna. Pediatrička mi tvrdí, že ho stravujem až príliš a bude v budúcnosti obézny. Na 6 mesačnej poradni mal 8,6 kg.

V bežný deň od 6:30-18:00 zje: umelé mlieko 130 ml, 10 detských lyžičiek kukurično-pohánková kaša Anička. Rozrába sa z vody so sušeným jablkom a mrkvou a pridávam do nej 1 lyžičku domácej výživy hruškovej alebo jablkovej. Robila som ju bez cukru (inak je tá kaša úplne bez chuti, keď do nej nepridám výživu). Obed má zeleninovo-mäsový príkrm (kuracie, morčacie, teľacie) niekedy len čistá zelenina rôzne kombinácie zeleninových pyré s ryžou, alebo s batatom, s cestovinou, s vločkami.

Niekedy zje menej obedu, niekedy viac. Max. 10 lyžičiek, 10 detských lyžičiek pšeničná krupica uvarená vo vode s 1 odmerkou umelého mlieka tiež len pre chuť, 130 ml umelé mlieko (občas vynechá) a ako posledné 200 ml umelé mlieko pred spaním.

Pomedzi to má čistú vodu, občas na žužlanie rožok kvôli zubom. Nemá problémy s bruškom pekne kaká.

Je to podľa Vás v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa mňa je to pekný jedálniček.

Na 6 mesačnej prehliadke bola váha na 75 percentile, čo je norma.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas