Je to kurie oko či bradavica?

Zodpovedané
22. dec 2022

Dobrý deň,

neterke sa na chodidle vytvorila nejaká "vyrážka". Má to už dlhšie, ale nikomu nič nepovedala. Plače, že ona si to vypáliť nedá. Fotografia miesta je po kúpeli, niečo okolo toho vystrihala, vyzeralo to pred tým suchšie a horšie.

Je to kurie oko či bradavica?

Ako to môžeme ošetrovať?

Ďakujeme

Dobrý deň,

neviem Vám povedať, nakoľko je to rozškriabané. Možno kožný lekár by z fotky vedel, ja nie.

Na kurie oká sú náplaste, ktoré ich zmäkčia a následne sa dajú odstrániť v domácom prostredí. Bradavice je nutné vždy riešiť s lekárom. Zvykne ich byť viac, preto sa skôr prikláňam k tomu, že ide o kurie oko.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas