Je tvrdá stolica po črevnej viróze u 1,5-ročného dieťaťa v poriadku?

Zodpovedané
19. jan 2023

Dobrý deň,

môj 1,5-ročný syn mal črevnú virózu, počas ktorej veľmi vracal a hnačkoval. Užíval Enterol. Hneď od prvého dňa ako prestali hnačky, tak má veľmi tvrdú stolicu. Občas aj v podobe guličiek. Po asi 2 dňoch takejto stolice som skúsila vysadiť probiotiká, ale nič sa nezmenilo.

Mali by sme pokračovať v podávaní probiotík?

Je možné, že sa mu ešte stále zotavuje bruško po viróze?

Ďakujem

Dobrý deň,

probiotiká pokojne doberte celé, črevo sa musí zotaviť po viróze. Skôr sa zamerajte na pitný režim a stravovanie. Nedávali ste viac "zapekacích potravín"?

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas