Je tvrdá stolica u mesačného dieťaťa reakciou na zmenu mlieka?

Zodpovedané
31. mar 2022

Dobrý deň,

zmenili sme mliečko od štvrtka z Nutrilonu na Hipp. Mesačná dcérka je po ňom kľudnejšia. Občas sa pučí, ale to robila aj pri Nutrilone. V sobotu kakala a vypadol z nej najskôr taký trošku do zelena tvrdý sulček. Potom riedka normálna žltá stolica.

V pondelok len také dva šulčeky tvrdšie a tiež do zelena.

Je to reakcia na zmenu mliečka?

V sobotu malinká moc nepapala, zjedla iba takých 60 - 70 ml každé 3 hodinky. Inak papá 90 - 100 ml má mesiac.

Mohla mať málo mlieka, a preto ju zapieklo?

Mám hneď zmeniť znovu mliečko, alebo ešte aspoň týždeň počkať?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môže to byť reakcia na zmenu mlieka vo forme zapekania. Na jednom mlieku vždy zostať aspoň týždeň. Ak problémy pretrvávajú, je vhodné vymeniť ho zasa za iné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas