Je u malých detí bežná bolesť celej hlavy pri teplote?

Zodpovedané
22. mar 2023

Dobrý deň,

moja 3,5-ročná dcérka má nasadené antibiotiká Klacid, užíva ich už 10. deň kvôli kašľu. Ten jej prešiel, ale dnes večer mala teplotu 38°C. Sťažovala sa na bolesť celej hlavy, najmä v časti spánkov a vzadu v záhlaví. Išli sme na pohotovosť, tam lekár povedal, že je v poriadku a mám je dať Nurofen a spomínané antibiotiká. Prišli sme domov, dcérku však stále veľmi bolela hlava a mala opäť 38°C. CRP mala v poriadku.

Môže to byť niečo vážne?

Je to len obyčajná horúčka s pridruženou bolesťou celej hlavy?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak lekár dieťa vyšetril a určil, že môže ísť domov, tak nepredpokladám, že by mohlo ísť o niečo vážne.

Bolesť hlavy je bežným príznakom pri horúčkach.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas