Je v poriadku gúľanie očami 8 mesačného synčeka pri papaní?

Zodpovedané
17. dec 2021

Dobrý deň,

môj 8 mesačný synček gúľa očami (vidno iba to biele) pri papaní. Mám pocit ako keby ho pitie mliečka úplne vypínalo. Buď aj zaspí, alebo gúľa očami aj hneď pri zobudení sa, keď papá.

Robí to iba pri únave. Aj to papanie vychádza práve tak, keď má papať. Resp. aj pri kočíkovaní. Je to pre mňa veľmi strašidelné, ale dáva mi tým aj znak, že je už unavený.

Väčšinou to robí tak, že napríklad papá a pritom sa pozerá sa na mňa. Zagúľa a pozerá sa na mňa dalej. A takto sa to zopakuje.

Pýtala som sa aj neurologičy a vraj je to z únavy.

Je to podľa Vás normálne pri únave?

Prečo to robí?

Môže ho pitie mlieka takto vypnúť?

Počas pitia umelého mlieka leží na mne a robí to od 5. mesiacov. Teda od času od kedy na mne leží.

Ďakujem

Dobrý deň,

aj mne to znie ako z únavy. Je to normálny prejav, ktorý deti pri únave robia. Pitie mlieka je pre veľa detí veľmi silná uspávacia asociácia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas