Je v poriadku, keď 10 týždňové dieťa púšťa ruky v polohe na brušku?

Zodpovedané
4. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho 10 týždňového bábätka, ktoré v polohe na brušku tzv. pláva. Púšťa ruky a nohy, drží sa na brušku. Dvakrát sa pretočila z bruška na chrbátik.

V poslednej dobe ani moc nechce byť v tejto polohe.

Je to v poriadku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

je to v poriadku. Svaly sa ešte iba učia na polohe na brušku, takže je to normálne.

Dokonca sa pretočila!

Môžete trénovať, že v polohe na brušku dieťatku trošku zatlačíte na zadoček.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas