Je v poriadku, keď 6 týždňové bábätko kaká každý druhý deň?

Zodpovedané
30. mar 2019

Dobrý deň,

mám 6 týždňové bábo, ktoré pije Nutrilon ha, a to cca 6x133 ml. V poslednej dobe prestal synček kakať. Keď kaká, tak len s pomocou. Jeho stolica nie je tvrdá, len mu to nejde. Kŕče nemá a je to v celku spokojné dieťa. Spí kľudne, usmieva sa.

Je to v poriadku, že kaká každý druhý deň?

Ďakujem

Dobrý deň,

v rámci frekvencie stolíc (obdeň) by to bolo v poriadku, avšak píšete, že stolica je tvrdá, "že mu to nejde".

Nedojčíte - prikrmujete, na trhu sú mliečka, ktoré pomáhajú detičkám s týmito problémami - vo Vami vybranej značke je to Nutrilon Omneo Comfort. Prípadne zmena za inú značku, nakoľko každé bábätko je jedinečné a nie každá umelá formula je pre každé dojča.

Denná (obdenná) pomoc v podobe rektálnej rúrky nie je vhodná.

Stolica má odchádzať samovoľne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas