Je v poriadku, keď má 11-mesačné dieťatko stolicu aj 5x za deň?

Zodpovedané
10. okt 2022

Dobrý deň,

moje 11-mesačné dieťatko má stolicu 3 - 5x za deň. Nie je riedka, je úplne normálna. Len sa mi to zdá veľmi často. Dieťa je dojčené cez deň, v noci dvakrát dávame umelé mlieko.

Umelé mlieko v noci dávam cca 3 týždne a a približne odvtedy nám začali tieto častejšie stolice. Skúsila som už vymeniť aj Nutrilon a dala som Bebu, ale nepomohlo to. Cez deň papá normálnu stravu, nemá žiadne alergie. Ja mám intoleranciu na laktózu.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak nemá iné obtiaže, stolica je klasická a synček prospieva psychomotoricky aj na váhe, tak ani takáto frekvencia nemusí znamenať žiadny medicínsky problém.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas