Je v poriadku, keď sa 11-mesačné dievčatko ešte nestavia na nožičky?

Zodpovedané
7. jan 2023

Dobrý deň,

moje 11-mesačné dievčatko sa zatiaľ nestavia na nožičky. Štvornožkuje. Keď ju pri gauči, tak sa postaví. Vtedy na nožičkách stojí, ale sama sa nestavia. V ostatných veciach nezaostáva. Vie povedať "mama, tata, baba, dede, ham, daj, aha, haha a podobne. Vie dať "papa" a ukázať aká bude veľká.

Je v poriadku, keď sa 11-mesačné dievčatko ešte nestavia na nožičky?

Ďakujem

Dobrý deň,

deti sa zväčša začnajú stavať na nohy v období ako začnú štvornožkovať. Neviem koľko je od začiatku štvornožkovania. Ak viac ako mesiac a sama sa nestavia, tak by som ju objednala na vyšetrenie k detskému fyzioterapeutovi.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas