Je v poriadku, keď sa 3,5 ročnému chlapcovi strieda normálna, kašovitá a ceruzkovitá stolica?

Zodpovedané
24. máj 2022

Dobrý deň,

3,5 ročnému chlapcovi sa strieda stolica. Raz má kašovitú, potom ceruzkovitú, potom normálnu. Absolvovali sme rozsiahle vyšetrenia - gastroenterológa, imunoalergolóoga a nič mu nezistili. Teda iba znížené železo. Doktorka tvrdila, že je to preto, lebo pil veľmi veľa mlieka a málo papal a železo sa nevstrebavalo.

Medzitým som mu dala spraviť odber krvi na mlieko a vyšlo mu pozitívne anti milk IGg a IGa. Doktorka tieto IGG a IGa neuznáva. Podľa nej to intoleranciu neznamená. Mlieko sme ale vyradili. Podľa nej syn ešte len nabieha na stravu, takže stolicu môže mať rôznu, ale postupne sa mu to bude upravovať.

Všetky deti v jeho veku už majú normálnu stolicu.

Aký je Váš názor?

Čo si myslíte o protilátkach typu IGg a IGa?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pani doktorka má absolútnu pravdu. IgG aj IgA sa v tomto prípade vlastne robili zbytočne, pri alergii na BKM sú smerodajné iba IgE - ak boli v proiadku alergiu nemá.

Uvidíte ako to bude so stolicou. Je naozaj možné, že ak prechdáza až teraz na klasickejšie papanie, tak sa jeho GIT zvyká.

Predpokladám, že probiotiká berie synček dlhodobo. Ak nie, treba.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas