Je v poriadku, keď štvormesačný synček neslzí?

Zodpovedané
12. feb 2020

Dobrý deň,

môj štvormesačný synček neslzí. Mysleli sme si, že očkovanie to spustí, ale stále plače bez sĺz.

Je to v poriadku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

slzenie už okolo 2 - 4 mesiaca býva prítomné. Myslím si, že slzy sa mu tvoria (ak by sa netvorili malo by dieťa úplne suchú rohovku).

Očkovanie nemá prečo spúšťať slzenie. Predpokladám, že Vaše dieťatko plače aj keď je hladné, pokakané a unavené ako každé iné dieťa.

Do mesiaca by ste mali pozorovať slzenie. Ak nie a nebude mať žiadne problémy, zrejme aj tak slzí, lebo ako som písala boli by problémy s rohovkou. Avšak pri pochybnostiach treba navštíviť očného lekára

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas