Je v poriadku nepatrný rozdiel vo veľkosti zreničiek u trojmesačnej dcérky?

Zodpovedané
15. dec 2021

Dobrý deň,

prednedávnom som si všimla vo večerných hodínach nepatrný rozdiel vo veľkosti zreničiek u trojmesačnej dcérky. Po prezretí starších foto som zistila, že malinké rozdiely sú od cca 6 týždňa (možno aj skôr). Rozdiel je tak minimálny, že som si ho skôr nevšimla. Nie je to stále tak, rozdiely vidím len niekedy a skôr v šere. Pri dennom svetle, alebo osvetlení sú zreničky rovnako fotoreaktivne a rovnaké.

V čom môže byť problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne v tom, že z jednej strany ide viac svetla a teda zrenička na tej strane reaguje na svetlo (okno, lampu) inak ako druhá, ktorá je od zdroja svetla ďalej.

Ak by však bol rozdiel pri rovnakom osvetlení, tak je nutné lekárske očné vyšetrení po vykvapkaní. Stetla som sa s tým, že detičky majú "anizokoriu". Treba to dať vyšetriť očnému lekárovi, ktorý to zhodnotí.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas