Je v poriadku polosed 6 mesačného dieťaťa v kočíku?

Zodpovedané
31. okt 2021

Dobrý deň,

syn má 6 mesiacov a zatiaľ samotne nesedí vzpriamene dlho. Po chvíli sa oprie o pästičku a nakloní sa dopredu. V kočíku v polohe ležmo sa nám však stále vydvihuje, nadvihne hlavu a plecia a pozerá sa z kočíka von.

Môžem ho už dávať v kočíku na určitý čas do polohy polosed alebo musí byt stále ležmo?

Už to začína byt problém, lebo ostáva nervózny.

Ďakujem

Dobrý deň,

ideálne by bolo keby je stále ležmo alebo na brušku. Tak by dvíhal hlavičku a pozeral na svet.

Bude to možno trvať iba mesiac, kým bude ovládať samostatný sed. Skúste na tento čas kočík používať viac na spánky, aby ste ho nemuseli vykladať. Nie je to odporúčané.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas