Je v poriadku slabé priberanie 6-mesačnej dcérky?

Zodpovedané
29. júl 2022

Dobrý deň,

dcéra má 6 mesiacov, nezdvojnásobila svoju pôrodnú hmotnosť. Je narodená v termíne, váha 3 000 g, teraz váži 5 100 g. Naša pediatrička sa mi k tomu nijako nevyjadrila. Inak je to bábätko usmievavé, vyvíja sa normálne.

Čo mi odporúčate?

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

váha dieťaťka je nižšia, ako je bežné. Je vhodné pozrieť sa na príčinu.

Už je vo veku kedy má byť prikrmovaná, zvoliť je dobré kalorickejšie alternatívy. Do obeda určite olej, skôr zaradiť kaše.

Neviem či je dojčená, alebo či je na UM a ako pije. Treba sa pozrieť aj na to.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas