Je v poriadku, že 6-mesačný syn prestal mať zrazu pravidelnú stolicu?

Zodpovedané
5. dec 2022

Dobrý deň,

môj 6-mesačný syn je plne dojčený a donedávna sa pravidelne vyprázdňoval. Zrazu však prestal mať stolicu. Viem, keďže už jedno dieťa mám, že stolicu takéto bábätká nemusia mať aj týždeň. Zarazila ma však tá náhla zmena. Doktor povedal, že bruško má mäkké, ale že môžem skúsiť použiť klystír. Dala som na jeho radu, keďže počas dojčenia stále tlačí, použila som klystír a hneď sa vykakal a aj dosť veľa. Odvtedy je to už tretí deň a opäť nič.

Je v poriadku, že prestal mať zrazu pravidelnú stolicu?

Ďakujem

Dobrý deň,

nesúvisí to so zavedením príkrmov?

6-mesačné dieťa totižto už predpokladám papá príkrmy. Najmä v úvode pri prikrmovaní je zapekanie pomerne časté. Treba dávať piť aj vodičku po lyžičkách. Plus do každého príkrmu olej (repkový či olivový) ako prevenciu zápchy.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas