Je vhodné, aby 20 mesačná dcéra chodila medzi deti, keď je náchylná na choroby?

Zodpovedané
31. máj 2022

Dobrý deň,

dcéra bude mať o pár dní 20 mesiacov a pred 2 týždňami jej skončili soplíky. Od včera ich má znova, zvyknú jej aj trvať dosť dlho. Do jasličiek nechodí, chodievame len raz za týždeň na detské cvičenia a zhruba raz za dva týždne do materského centra. Chceli sme, aby pred nástupom do škôlky už občas bola medzi druhými deťmi. Mysleli sme si, že si tak lepšie zvykne.

Je správne, aby sa takto stretávala mimo vonkajšieho prostredia s deťmi, keď je zrejme dosť náchylná na soplíky a choroby?

Je lepšie, aby bola medzi deťmi aj napriek tomu, že býva často chorá, alebo je lepšie aby sa s druhými deťmi stretávala len vonku, kde nie je také riziko prenosu chorôb?

Ďakujem

Dobrý deň,

to, že má soplíky neznamená, že je na ne náchylnejšia. Je to v podstate normálne pri kolektivizácii detí.

Ide teda o Vás, či ste ochotná to zažívať teraz - kedy je ešte mladšia a možno ten priebeh je dlhší/horší ako neskôr, keď bude lepšie povedať či ju niečo bolí, fúkať noštek, konvičkovať atď.

Môj názor: Spravte ako Vám vyhovuje. Musíte rátať s častejšími ochoreniami pri nástupe do kolektívu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas