Je vhodné ísť so 16-mesačným dieťaťom do sauny?

Zodpovedané
13. jan 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom saunovania môjho 16-mesačného synčeka. Ja som proti a necítim, že je vhodné ísť s ním do sauny. Svokrovci majú doma fínsku saunu a stále ma presviedčajú, aby som s ním do nej išla. Vraj mu to uškodiť nemôže. Syn nemá nijaké zdravotné komplikácie, neužíva nijaké lieky. Nechcem s takouto vecou obťažovať našu detskú lekárku, keď je takéto chrípkové obdobie.

Je vhodné ísť so 16-mesačným dieťaťom do sauny?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokojne sa deti tohto veku už saunovať môžu, ale teplota nie ako pre dospelých. Skôr tak okolo 50 stupňov na pár minút (max. 10).

Uvidíte ako bude tolerovať a či sa mu bude páčiť. Ak s tým nie ste stotožnená, nechoďte s ním do sauny. Zbytočne to bude stresovať Vás a aj Vašho synčeka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas