Sauna a tehotenstvo

amelia000
21. okt 2019

Ahojte som v v cca 3-4tt a mam otazku ohladom saunovania...niekde pisu ze to je ok niekde zase ze zvysenie teploty moze sposobit potrat.

Vy ste chodili alebo pre istotu radsej vynechali?

pininka1
21. okt 2019

Určite vynechať a na začiatku tehu by som nešla ani náhodou. Mne ju môj pôrodník vyslovene zakázal.

adeladulova
21. okt 2019

Nešla by som.. ani do virivky

wena
21. okt 2019

Ja som v pohode chodila až do konca tehotenstva a aj so virivky, celkovo do wellnes, ale bola som na sauny zvyknutá aj predtým.

amelia000
autor
21. okt 2019

@adeladulova virivka isto nie kvoli infekciam atd ale toto som.nevedela...lebo chlap googlil ze je to vhodne aj na prekrvenie a uvolnenie a ja som tiez googlila a 90% clankov je o tom ze asi nie.

stanulienkat
21. okt 2019

@amelia000 aj v saune mozes dostat infekciu. A este k tomu horuca para. Uz rozum mi hovori, ze nie.

amelia000
autor
21. okt 2019

@stanulienkat jooj urcite nie dakde sa potit v horucej pare..to som nemala rada ale skor take bylinkove, solne, infra.

stanulienkat
21. okt 2019

@amelia000 kvasinky..., nepokusaj. 🙂

lucyluv
21. okt 2019

Ja som saunu pred tehu zbožňovala, tak som to aj v tehu skúsila a teda bolo mi to neprijemne, uz som tam viac nešla. Kamoška chodila cele tehu do finskej sauny a všetko v pohode. Ale ona bola mega na to zvyknutá.

zuzanaete
21. okt 2019

Vo Finsku bezne saunuju cele tehu. Je to o tom, na co je tvoje telo zvyknute. Ak si doteraz pravidelne saunovala, tak vyskusaj a uvidis, ako sa budes citit. Ak nie si zvyknuta na saunu, tak by som ju v tehu radsej vynechala. A zalezi aj, ci mas bezproblemove tehu alebo nie.

andreakacmi
21. okt 2019

ja to nedoporúčam na začiatku, možno druhý trimester ku koncu alebo začiatok tretieho trimestra, no určite nie na začiatku a ak teda nemávaš kvasinky, tých sa v tehu zbavuje veľmi ťažko .... ja si dávam sem tam teplu vaňu ale aj to len tak trocha a aj to od druhého trimestra, no nepokúšam osud, čiže do sauny ani bazénov kvôli kvasinkám nechodím, pri prvej som plávala do 7 mesiaca a bola aj v saune, no kvasinky sa mi opakovali ... čiže potom som už prestala .... potom si to užiješ do sýtosti, teraz to nechaj tak 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre