Je zelenožltá stolica u 6 týždňového dieťatka problém?

Zodpovedané
1. jún 2020

Dobrý deň,

moje bábo má 6 týždňov, je dočené a pije aj umelé mlieko. Má zelenožltú stolicu.

Je to problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

nejde o problém, farba stolice do zelenej farby sama o sebe nevraví o ničom. Najmä detičky pri Nutrilone majú často zelené stolice,ale aj strava mamičky veľmi ovplyvňuje farbu stolice.

Čo treba riešiť pri stolici bábätka je: opakovane krv v stolici, torpídne bolesti bruška pri defekácii (kakaní), že sa nevie samo vykakať, riedke hnačky, neodchádzajúce vetry.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas