Je zmena stolice môjho štvormesačného syna v poriadku?

Zodpovedané
11. aug 2021

Dobrý deň,

cez víkend sme boli u svokrovcov a odvtedy štvormesačný synček kaká 3x denne. Predtým kakal iba raz (tekutí, ale nie vodnatá, hustejšia stolica horčičovej alebo svetlohnedej farby, niekedy s kúskami). Teraz, konzistencia je 2x tekutá, ale hustejšia tmavo horčicovej farby (aj svetlohnedej). Niekedy vidím kúsky v nej a smrdí. Raz bola aj do zelena.

A tretíkrát na večer ako praženica, horčicová a páchne po kyslom mlieku.

Dávame Bebu Comfort, ktorá má l reuteri probiotiká + 2FL oligosacharid. Dávame mu aj prevarenú vodu, vypije cca 100 ml za deň. A vlastne odvtedy máva aj redšiu stolicu. Bolesti bruška nemá, pekne papá. Niekedy viac prdí, ale to si on zariadi pohybom s nožičkami. Váži 7 kg.

Je podľa Vás takáto konzistencia a množstvo stolice v poriadku?

Môže ísť o virózu?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

o veľmi ľahkú virózu ísť môže / ale aj nemusí. Každopádne ak kúpite probiotiká s kmeňom LGG+ BB 12 (Probiofix imun baby) nič tým nepokazíte - iná liečba takejto virózy by ani nebola. Všetko inak môžete robiť ako robíte, aj kŕmiť mliečkom aj príkrmy, aj vodu (ak ešte nemá príkrmy tak vodu nemá prečo piť!)

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas