K akému lekárovi máme ísť na vyšetrenie pupočníkovej hernie?

Zodpovedané
7. sep 2022

Dobrý deň,

skoro 4-týždňový syn má výraznú pupočníkovú herniu. Naposledy na poradni to ešte asi nebolo tak vidieť, doktorka k tomu nič nepovedala a ja som si to vtedy nevšimla. Teraz však váham, či ísť k lekárke čo najskôr, alebo to počká do poradne (o 2 týždne).

Raz mi jedna pediatrička v pôrodnici v rámci rozhovoru povedala, že pupočníková hernia sa do 1 roka nerieši rovnako ako diastáza. Starší syn má diastázu a keď sme prišli k fyzio v 1,5 roku, tak nás "sprdla", že to treba čo najskôr. Vraj cca od 3 mesiacov riešiť a cvičiť. Nie až vtedy, keď dieťa odmieta spolupracovať.

K akému odborníkovi nás môže doktorka poslať?

Fotky boli odfotené v pokoji. Keď plače, kaká, či jeduje sa, tak je to oveľa výraznejšie.

Ďakujem

Dobrý deň,

hernia môže spontánne zmiznúť do 3. mesiaca. Ak pretrváva dlhšie, tak je vhodná návšteva fyzioterapeuta. Neviem aké máte termíny vo Vašom meste. Naplánujte si návštevu v ukončenom 3. mesiaci k fyzio a ak dovtedy zmizne, termín zrušíte. Ak nie, budete to riešiť cvičením a viazaním.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas