Keď si syn buchne hlavičku, tak mu v tom mieste prestanú rásť vlásky. Môže mať málo vitamínov?

Zodpovedané
13. máj 2022

Dobrý deň,

2,5 ročnému synovi vždy po nehode na hlavičke - buchnutie o preliezku na danom mieste prestanú rásť vlásky. Spraví sa mu chrastička alebo červené miesto a následne mu tam vlásky úplne vypadnú. Vyzerá to ako jazva. Trvá veľmi dlho (aj pol roka) kým mu tam začnú znova rašiť korienky.

Môže mať málo vitamínov?

Čím to môže byť spôsobené?

Prikladám fotku miesta, kde sa udrel pred pár dňami. Už tam má chrastičku a vidno ako v okolí vlásky vypadli.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

je to normálny stav.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas