Keď sme vonku, tak syn si stále šúcha noštek. Ide o začínajúcu alergiu?

Zodpovedané
15. apr 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom trojročného syna. Keď ideme von, tak stále vonku šúcha noštek. Keď sme vo vnútri, tak všetko je ok. Akonáhle sme vonku, hneď má ruku na nose. Iné problémy nemá. Nemá ani soplík, ani nekýcha extrémne. Skôr sa mi zdá, že má v nošteku úplne vysušené soplíky a popritom si nos fúka aj mu ho čistím.

Môže mať alergiu?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

alergiu mať môže, zrovna teraz začína sezóna. Zavolajte pani doktorke a povedzte jej o probléme. Buď mu predpíše antihistaminiká, alebo Vás bude chcieť vidieť.

Ak antihistaminiká záberu, tak sa v podstate potvrdí alergia a potom neskor (v septembri napr, proste keď nebude sezóna) Vás môže poslať na vyšetrenie imunoalergológovi, aby sa zistilo na čo je alergia u synčeka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas