Kedy je vhodné dať dieťa do vlastnej izby?

Zodpovedané
5. mar 2021

Dobrý deň,

dcérka má 22 mesiacov a papá 2x v noci. Nekojím ju. Dosť časť mrnčí. Ja zle spím, lebo počujem každý jej pohyb. Počula som, že ak sa dieťatko už presťahuje do svojej izbičky, tak spáva celú noc. Je to individuálne, samozrejme.

Aký je Váš názor?

Kedy je vhodné dať dieťa do svojej izby?

Ďakujem

Dobrý deň,

presne ako píšete toto je veľmi veľmi individuálne. Áno mate pravdu, že veľa detí po prechode do svojej izby začnú spať lepšie a aj rodičia, lebo presne ako píšete, nebudiť sa na každé prehodenie a vzdych je úľava. Ale sú aj deti, ktoré sa do spálne vrátia, lebo to ešte nezvládajú, čo je tiež úplne v poriadku a noc neprespia.

Ono je to o nejakých vašich pocitoch, intuícii, názoroch a o skúsení.

Nie som psychológ, ale tak z tej krátkej odpovede mi príde, že Vy to chcete, že by Vám to mohlo zvýšiť komfort.

Za pokus nedáte nič, ak bude dcérka nešťastná, nebude v tom komfortná, tak sa do Vašej spálne vráti a skúsite to inokedy.

Je to iba na Vás, odporúčanie na to nie je.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas