Kedy je vhodné MMR očkovanie pre predčasne narodenú dcérku?

Zodpovedané
19. jan 2022

Dobrý deň,

moja dcérka je predčasne narodená o tri mesiace. Biologických má teraz 10 mesiacov. Pediater v Rakúsku ju chce o 4 dni zaočkovať MMR vakcínou.

Nie je to priskoro?

Ďakujem

Dobrý deň,

u nás sa očkuje po 1. roku kvôli tomu, že je potvrdená vysoká imunogenita v tomto veku. Očkovanie je u nás možné od 9. mesiaca s tým, že dojčatá nemusia dostatočne odpovedať na zložky očkovacej látky z dôvodu možnej interferencie s materskými protilátkami. Preto sa očkuje až po 1.roku. Očkovanie však možné je aj v tomto veku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas