Kedy najneskôr by dcéra mala začať ukazovať prstom?

Zodpovedané
15. jan 2022

Dobrý deň,

13 mesačná dcéra stále neukazuje prstom. V rodine máme autistu a ten tiež neukazoval. Inak vie povedať mama, tata, papa a napodobniť žabu a hada. Ukáže aká je veľká, zakýva papa, urobí ťap ťap ťapušky a dupi dupi. Očný kontakt ako kedy a rovnako aj reagovanie na meno.

Je to stále v norme?

Kedy najneskôr by mala začať ukazovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

okolo roka je to také typické, niektoré deti skôr, niektoré trošku neskôr.

V tomto veku neexistuje ešte diagnotická metóda. Tá sa robí od 18. mesiaca https://vyskum-autizmu.webnode.sk/news/skrining...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas