Kedy urobí lekár dieťaťu CRP?

Zodpovedané
8. jan 2020

Dobrý deň,

môj štvorročný syn začal kašľať a sirupy z lekárne nezabrali. Pediater povedal, že má angínu a dal mu Cedrox plus kalciový sirup.

Po 8. dňoch syn doužíval antibiotiká a stále výrazne kašle.

Kedy urobí lekár dieťaťu CRP?

Ako sa má syn ďalej liečiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

lekár robí CRP, keď uzná za vhodné, že toto vyšetrenie k stanoveniu diagnózy potrebuje.

V tomto prípade je možné, že by bolo vhodné zvoliť ATB na atypické baktérie - teda Summamed.

Treba si uvedomiť, že kašeľ často trvá aj 3 týždne - a z 85% je vírusového nie bakteriálneho pôvodu. Preto si každá liečba kašľa vyžaduje najmä čas.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas