Krv a bolesť po veľkej potrebe u štvorročnej. Ako jej môžem pomôcť?

Zodpovedané
29. máj 2022

Dobrý deň,

dcérka má 4 roky a za posledný týždeň, keď som ju utierala po veľkej potrebe, tak mala na papieri trochu krvi.
Stolicu má pravidelne každý až každý 2.deň, kakanie ju nebolí a ani moc netlačí.

Dávame jej veľa piť aj zeleniny/ovocia. Posledný týždeň aj probiotiká. Dnes prišla zo škôlky, že ju bolí riťka a na nohavičkách mala trošku jasnej krvi vzadu. Keď cikala, tak tiež plakala, že ju boli riťka. Chcela som jej to natrieť Bepanthenom, ale plače a nedá si. Vraj to bolí.

Ako jej môžem pomôcť?

Treba s tým ísť čo najskôr k pediatrovi?

Ďakujem

Dobrý deň,

krv v stolici je určite dôvod na návštevu pediatra. Hoci je čerstvá a pravdepodobne teda pôjde o poškodenie sliznice a nepredpokladám ani nejaký hemeroid (u detí nie je typický), tak prešetrenie je vhodné. Na riťku určite niečo natrieť, dobrú skúsenosť mám aj s masťou Faktu.

Režim viac vody, ovocie, zelenina a probiotiká je určite vhodný.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas